Boisko w Mizerowie

2014-06-01, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

LKS MIZERÓW – SOKÓŁ II ORZESZE 12:1 (6:1)

Bramki dla LKS Mizerów: Janusz Ziebura – 4, Mateusz Krupka – 3, Wojciech Deginder – 2, Paweł Bucki, Artur Gaciek, Rafał Wituła – 1

Skład LKS Mizerów: Maciej Galwas – Tomasz Dziendziel, Marcin Gajda, Piotr Somerlik, Adam Jendzierowski (45 – Robert Stajer) – Rafał Wituał, Artur Gaciek, Janusz Ziebura, Wojciech Deginder (55 – Rafał Pyrtek) – Mateusz Krupka, Paweł Bucki (65 – Tomasz Saternus)

Rezerwowy: Dawid Nieszporek

Trener: Michał Bucki

Opis:

Seniorzy LKS Mizerów zakończyli sezon niezwykle efektownie. W ostatniej kolejce zmagań o mistrzostwo klasy C Mizerowianie zdeklasowali młodą drużynę z Orzesza, zwyciężając na własnym boisku z Sokołem II aż 12:1!

Goście walczyli o korzystny wynik do 25 minuty, potem otworzył się worek z bramkami i miejscowi nie dali im żadnych szans.  Na trafienie Mateusza Krupki z 4 minuty odpowiedzieli golem z rzutu karnego w 13 minucie, lecz gdy Wojciech Deginder zdobył gola na 2:1 rozpoczęła się prawdziwa „golleada” w wykonaniu gospodarzy. Jeszcze przed przerwą do siatki Orzesza trafili Janusz Ziebura, Artur Gaciek, Paweł Bucki i ponownie Mateusz Krupka, dzięki czemu gracze LKS Mizerów schodzili na przerwę z wynikiem 6:1.

Po zmianie stron miejscowi nie zamierzali odpuszczać i poszli za ciosem. Dzięki trzem golom Janusza Ziebury oraz kolejnym bramkom Wojciecha Degindera, Mateusza Krupki i Rafała Wituły zakończeniowy tuzin stał się faktem! :)

Szkoda tylko, że tak fantastyczny wynik może nie dać piłkarzom LKS Mizerów mistrzostwa i upragnionego awansu do klasy B. O wszystkim zadecyduje zaległy mecz ABR Tychy – LKS Woszczyce. Jeśli w tym starciu padnie remis, pierwszy będzie Mizerów, jeśli ktoś wygra awans wywalczy zwycięzca... Szkoda, bo do sukcesu bez oglądania się na innych, zabrakło tylko jednego punktu! Ale tak bywa, teraz pozostaje trzymać kciuki, aby w niedzielę 8 czerwca ABR i Woszczyce podzieliły się punktami...