LKS MIZERÓW – ISKRA II PSZCZYNA 2:2 (1:1)

Bramki dla Mizerowa: Paweł Bucki, Wojciech Deginder

Skład LKS Mizerów: Adrian Gorzko – Tomasz Dziendziel  (55 – Marcin Gajda), Piotr Somerlik, Janusz Ziebura (89 – Marcin Dziendziel), Robert Stajer (60 – Łukasz Jordan) – Wojciech Deginder, Rafał Wituła, Artur Gaciek (70 – Tomasz Saternus), Łukasz Orszulik – Paweł Bucki, Mateusz Krupka

Trener: Michał Bucki

Opis:

Seniorzy LKS Mizerów sprawili nie lada niespodziankę w ostatniej kolejce rundy jesiennej, remisując u siebie z rezerwami grającej w „okręgówce” Iskry Pszczyna 2:2. Zawodnicy lidera klasy B dwukrotnie obejmowali prowadzenie, lecz za każdym razem Mizerowianie skutecznie na nie odpowiadali, zapewniając sobie cenny punkt w 85 minucie po bramce Wojciecha Degindera.

Przez niemal całe spotkanie grę kontrolowała drużyna gości, lecz miejscowi dobrze się bronili, wyprowadzając groźne kontrataki. Szczególnie dużo okazji do strzelenia bramek gospodarze mieli w pierwszej połowie. Jak przyznał po meczu trener LKS: „Gdyby napastnicy wykazali się lepszą skutecznością, Mizerów prowadziłby do przerwy 4:1”.

Niestety skuteczność znowu zawiodła i na bramkę straconą w 17 minucie Mizerowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. W 37 minucie piłkę do siatki Iskry skierował Paweł Bucki, dla którego w obecnych rozgrywkach był to gol numer dziesięć.

Po ostrej reprymendzie, jaką usłyszeli w przerwie od swojego trenera gracze z Pszczyny, wydawało się, że w drugiej odsłonie zdemolują niżej notowanego rywala. Już w 55 minucie zdobyli bramkę na 1:2 i pewnie liczyli, że gładko pójdą za ciosem. Nic takiego jednak się nie stało. Gospodarze nie dali się zaskoczyć po raz trzeci, a na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zadali decydujące trafienie.

W najważniejszej akcji meczu błysnął wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej Tomasz Saternus, który doskonale wrzucił piłkę w pole karne wprost pod nogi nabiegającego Wojciecha Degindera, a ten potężnym uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza Iskry, ustalając końcowy wynik na 2:2.

Tym remisem piłkarze LKS Mizerów zakończyli pierwszą część sezonu. W dwunastu meczach zgromadzili 14 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa (w tym jedno walkowerem), dwa razy remisując i ponosząc sześć porażek. Po rundzie jesiennej Mizerowianie zajmują w tabeli klasy B dziesiąte miejsce, wyprzedzając w niej jedynie zespoły z Brzeźc, Woszczyc i Krzyżowic, ale wszyscy związani z Klubem mają nadzieję, że wiosną będzie lepiej!