Seniorzy - sparing: Promyk Golasowice - LKS Mizerów 5:2

Martyna Klos z Mizerowa mistrzynią Polski U-18 w futsalu!

• autor: jackiees, 2018-12-05 21:10

Wychowanka LKS-u Mizerów, Martyna Klos ze swoim obecnym klubem, BTS-em Rekord Bielsko-Biała została mistrzynią Polski U-18 w futsalu.

Utalentowana 17-latka z Mizerowa w 2016 r. trafiła do drużyny seniorek LKS-u Goczałkowice-Zdrój, występującej wówczas w I lidze piłki nożnej kobiet. Jesienią 2017 r. w ślad za swoim trenerem z Goczałkowic, Marcinem Trzebuniakiem, przeniosła się do Rekordu Bielsko-Biała. W barwach bielskiego klubu gra obecnie w I lidze kobiet (grupa południowa), gdzie po rudzie jesiennej Rekord jest liderem oraz w Ekstralidze Futsalu Kobiet.

Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 kobiet w futsalu odbył się w Toruniu w dniach 1-2 grudnia br. W fazie grupowej Rekord pokonał Tarnovię Tarnów (2:1) i Ślęzę Wroclaw (2:0). W meczu ćwierćfinałowym bielszczanki wygrały 2:1 z Rolnikiem Głogówek, a w półfinale 4:2 z ROW-em Rybnik. W meczu o złoto ”Rekordzistki” znów spotkały się Tarnovią Tarnów. I tym razem okazały się lepsze, wygrywając 4:2. Martyna Klos w całym turnieju zdobyła trzy gole.

- To mój pierwszy medal w Rekordzie. Cieszy tym bardziej, bo złoty! Przed wyjazdem do Torunia nie miałyśmy żadnych planów, czy założeń. Chciałyśmy po prostu zajść jak najdalej w turnieju i pokazać się z jak najlepszej strony. W medal uwierzyłyśmy dopiero po ćwierćfinale. O kolorze jeszcze wtedy nie myślałyśmy, ale jak wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówi Martyna Klos.

- Naszym dziewczętom należy się wielki szacunek, gdyż praktycznie w każdym meczu były lepsze od rywalek, górowały nad nimi. A wcale łatwo nie było, bo zmuszone były do kreowania gry, musiały starać się szybciej od rywalek zdobyć pierwszego gola. Chwała im za to! Tym medalem i mistrzostwem spełniły swoje marzenia – dodaje trener, Marcin Trzebuniak.

Duma rozpiera! Brawo, Martyna#7 !!! :)

MKS Lędziny IILKS Mizerów
MKS Lędziny II   LKS Mizerów