Mecz ligowy seniorów: Stal Chełm Śląski - LKS Mizerów 3:0
Ładowanie...

Aktualności

Trzecie miejsce trampkarzy...

• autor: jackiees, 2016-02-08 19:19

Drużyna trampkarzy LKS Mizerów zajęła trzecie miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żory Cup 2016. W końcowej klasyfikacji Mizerowianie ustąpili jedynie dwóm ekipom gospodarzy, a Kacper Gruszka został wybrany najlepszym bramkarzem zawodów. Chociaż najniższy stopień podium to nie tragedia, piłkarzy LKS stać było na więcej. Zawodnicy z Mizerowa pokonali MKS Żory II 3:2 oraz Sokoła Orzesze 6:4 i do wywalczenia drugiej lokaty zabrakło im chociaż jednego punktu w pierwszym meczu z grającym w III lidze wojewódzkiej KS Szczerbice, w którym mimo prowadzenia 3:0, ostatecznie ulegli 3:4.

Zawody odbyły się w pachnącej jeszcze nowością hali sportowej ze sztuczną nawierzchnią. Gra w takich warunkach ewidentnie sprawiała piłkarzom przyjemność, lecz rozmiar bramek (5x2 m) powodował, że trzeba było zachować pełne zaangażowanie i koncentrację przez cały mecz. W turnieju padło sporo goli, a sytuacja w wielu pojedynkach zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Nie inaczej było w starciach z udziałem zawodników LKS. Pierwszy mecz Mizerowianie zaczęli fantastycznie i po golach Martyny Klos, Nikodema Pojdy i Damiana Wowry prowadzili z KS Szczerbice już 3:0. Niestety jeszcze przed przerwą sprezentowali rywalom bramkę na 3:1, a po zmianie stron zupełnie stanęli, co skończyło się koszmarną "remontadą" Szczerbic i odwróceniem wyniku na 3:4. Dopiero w końcówce Mizerów znów ruszył do natarcia, lecz wtedy zabrakło szczęścia. Po uderzeniu Piotra Ciemały piłka trafiła w poprzeczkę, a strzał Konrada Skuta fartownie obronił bramkarz.

Drugi pojedynek z MKS Żory II wyglądał podobnie. Znów świetny początek i po bramkach Martyny Klos i Konrada Skuta Mizerowianie prowadzili do przerwy 2:0, a potem znów zaliczyli zastój w grze i na początku drugiej połowy pozwolili gospodarzom odrobić straty na 2:2. Tym razem jednak piłkarze LKS w porę sie przebudzili i w końcówce to oni stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia goli, co zaowocowało decydującym trafieniem Konrada Skuta na 3:2 tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Trzeci mecz należałoby litościwie przemilczeć. Drużyna MKS Żory I była zdecydowanie poza zasięgiem pozostałych ekip i udowodniła to również w spotkaniu z LKS Mizerów, wygrywając pewnie i zasłużenie 1:8. Rywale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, lecz gdyby nie fatalne błędy Mizerowian w pierwszej połowie i brak zaangażowania w drugiej, można było z nimi powalczyć i postarać się o korzystniejszy wynik. Honorową bramkę dla Mizerowa zdobył jeszcze w pierwszej połowie Nikodem Pojda.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów piłkarze LKS zostawili sobie na koniec. W starciu ze znanym z ligi Sokołem Orzesze zaczęli dobrze, dość szybko obejmując prowadzenie po golu Konrada Skuta, potem jednak oddali inicjatywę i po koszmarnym fragmencie gry pozwolili przeciwnikom nie tylko odrobić straty, ale nawet odskoczyć na dwie bramki i na przerwę schodzili przy wyniku 1:3. Druga połowa to był już jednak majstersztyk w wykonaniu Mizerowian wobec którego gracze Sokoła byli bezradni. Po dwa trafienia zaliczyli Martyna Klos i Konrad Skut, jedno dołożył Piotr Ciemała i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem LKS 6:4!