Ładowanie...

Aktualności

Deichmann 2015 - tydzień 4

• autor: jackiees, 2015-05-19 20:55

Dzięki wynikom z czwartej niedzieli zmagań w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Deichmann Minimistrzostwa 2015 drużyna orlików LKS Mizerów dołączyła do ścisłej czołówki grupy 2. Mizerowscy Szwajcarzy odnieśli dwa punktowane zwycięstwa. Najpierw pokonali drużynę Irlandii 7:0, a następnie walkowerem 3:0 ekipę Urugwaju, która w ostatniej chwili odwołała przyjazd na zawody. Zamiast spotkania z „błękitnymi” Szwajcaria zagrała mecz towarzyski z WKS, który zakończył się wynikiem 2:2.

W starciu z Irlandią Szwajcaria nie zostawiła rywalom żadnych złudzeń. Od początku do końca gracze LKS zdominowali grę, trafiając do siatki przeciwników trzy razy przed przerwą i cztery razy po zmianie stron. „Hat-trick” ustrzelił Dominik Duży, a po jednym golu dołożyli Dawid Gizler, Jakub Grabowski, Nikodem Bienioszek i Piotr Rugor.

Zamiast meczu z Urugwajem gracze z Mizerowa zmierzyli się „towarzysko” z przeciwnikiem, z którym grali przed tygodniem. WKS żądny rewanżu za porażkę 1:5 zaczął mecz świetnie, wykorzystując rozluźnienie i brak koncentracji zawodników Szwajcarii. „Czerwono-białym” zaczęło zależeć na korzystnym wyniku dopiero, gdy było już 0:2. „Remontada” przebiegła pomyślnie, lecz ze sporym szczęściem i po golach Jakuba Grabowskiego w pierwszej połowie i Dominika Dużego  w drugiej, Szwajcarzy odrobili straty, doprowadzając do remisu 2:2.

Klasyfikacja grupy 2 po czterech tygodniach rywalizacji przedstawia się następująco:

SZWAJCARIA – IRLANDIA 7:0 (3:0)

Bramki dla Szwajcarii: Dominik Duży – 3, Dawid Gizler, Jakub Grabowski, Nikodem Bienioszek, Piotr Rugor – 1

Skład Szwajcarii: Jakub Gruszka, Dawid Gizler, Oktawian Skut, Nikodem Bienioszek, Jakub Grabowski, Dominik Duży, Tomasz Dzida, Piotr Rugor

Trener: Jacek Sławacki

SZWAJCARIA – URUGWAJ 3:0 walkower

SZWAJCARIA – WKS 2:2 (1:2)

Bramki dla Szwajcarii: Jakub Grabowski, Dominik Duży – 1