Mecz żaków LKS Mizerów - Fortuna Wyry (pełna fotorelacja na facebooku)
Ładowanie...

Aktualności

Trampkarze miażdżą po przerwie...

• autor: jackiees, 2015-05-15 22:01

Dwa dni po seniorach do Mizerowa przyjechała drużyna trampkarzy LKS Frydek i w starciu z gospodarzami do 45 minuty miała nadzieję na korzystny wynik. Później zawodnicy LKS Mizerów wzięli się do roboty i niczym „bomba z opóźnionym zapłonem” w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu minut roznieśli rywali w pył. Osiem goli zdobytych w końcówce meczu zapewniło mizerowskim trampkarzom efektowny triumf 9:1!

Póki co gracze z Mizerowa są królami drugich połówek. W rozegranych wiosną spotkaniach ligowych ich bilans bramkowy w pierwszych odsłonach brzmi 1:4, natomiast po zmianie stron 12:0! Oczywiście lepiej tak niż na odwrót, ale Mizerowianie muszą popracować nad tym, aby odpowiednią intensywność i jakość gry prezentować również przed przerwą.

Początek meczu w wykonaniu miejscowych nie był zły. Wypracowali sobie kilka dobrych okazji. W słupek trafiła Martyna Klos, w poprzeczkę Szymon Grabowski, a w bramkarza Frydka z bliskiej odległości Konrad Skut. Potem jednak zawodnicy LKS Mizerów popełnili fatalny błąd w kryciu przy rzucie wolnym i goście niespodziewanie objęli prowadzenie.

Po stracie bramki gospodarze długo nie potrafili się podnieść, przez kilkanaście minut snując się bezcelowo po boisku. Dopiero w końcówce pierwszej połowy poprawili grę i odważniej zaatakowali, co zaowocowało bramką wyrównującą autorstwa Jakuba Goliasza. Szymon Grabowski wystawił Jakubowi piłkę, a ten strzałem zza pola karnego pokonał golkipera przyjezdnych.

W drugiej odsłonie Mizerowianie całkowicie zdominowali przeciwników, praktycznie nie schodząc z ich połowy. „Worek z golami” rozwiązał się na dobre w 45 minucie, kiedy to z defensywy odważnie wyszedł Jakub Mura i potężnie uderzył na bramkę Frydka. Kierunek lotu piłki zmienił po drodze Dominik Lazar i zrobiło się 2:1 dla Mizerowa.

Od tego momentu na bramkę gości sunął atak za atakiem i rozpoczęła się prawdziwa goleada. Kolejne trafienia zaliczyli Jakub Goliasz i Dominik Lazar, dwa gole dorzucił Kamil Jankowski, a „hat-trick” ustrzelił kapitan LKS Szymon Grabowski, dodatkowo asystując przy trzech bramkach kolegów. To był popisowy futbol. Brawo, Drużyna! :)

TRAMPKARZE:

LKS MIZERÓW – LKS FRYDEK 9:1 (1:1)

Bramki dla LKS Mizerów: Szymon Grabowski – 3, Jakub Goliasz, Kamil Jankowski, Dominik Lazar – 2

Skład LKS Mizerów: Piotr Ciemała – Sebastian Goraus, Krzysztof Hejnoł, Jakub Mura, Szymon Grabowski, Jakub Goliasz, Wojciech Francuz, Konrad Skut, Martyna Klos

W meczu zagrali również: Dominik Lazar, Bartosz Trybuś, Damian Wowra, Kamil Jankowski

Trener: Jacek Sławacki