Ładowanie...

Aktualności

Orliki wciąż walczą...

• autor: jackiees, 2015-05-13 21:41

Rozgrywki Grupy Mistrzowskiej Tyskiej Ligi Orlików powoli wchodzą w decydującą fazę o czym świadczy zawziętość i zaangażowanie z jakim podchodzą do kolejnych spotkań zawodnicy wszystkich rywalizujących drużyn. W turnieju 4 kolejki rozegranym w Tychach Mizerowianie wywalczyli trzy punkty, wygrywając z Golem Bieruń 9:5 i przegrywając z jednym z kandydatów do mistrzostwa, UKS GKS Tychy 1:3.

Oba spotkania dostarczyły zawodnikom, trenerom i kibicom wiele emocji. Pierwszy mecz już tradycyjnie piłkarze LKS rozpoczęli fatalnie i dopiero przy wyniku 1:3 wzięli się do pracy. Ale jak już zaczęli grać na poważnie, to byli dla rywali nie do zatrzymania. Jeszcze przed przerwą trafili do siatki Bierunia trzykrotnie, odwracają wynik na 4:3.

Po zmianie stron Mizerowianie panowali na boisku niepodzielnie, dorzucając do wyniku kolejne pięć trafień. Prawdziwym liderem drużyny w starciu z Golem był Dawid Gizler, który zaliczył cztery trafienia i trzy razy asystował. Po jednej bramce dorzucili Nikodem Bienioszek, Jakub Grabowski, Dominik Duży, Dominik Grzegorzek i Karol Zieleźnik.

W drugim pojedynku padło mniej bramek, ale wywołał on więcej emocji, niestety nie tylko tych piłkarskich. To była prawdziwa wojna. Zawodnicy obu ekip walczyli twardo, zawzięcie, bezkompromisowo. Jak przystało na „mecz na szczycie”, nikt nie zamierzał odpuszczać.

Pierwszego gola zdobyli Mizerowianie. Do siatki Tyszan trafił Dominik Grzegorzek, zamykając na dalszym słupku podanie Dawida Gizlera. Kilka minut później gospodarze odpowiedzieli po świetnym rajdzie lewym skrzydłem i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej odsłonie ekipy nadal toczyły wyrównany bój. Niestety błąd w kryciu defensora kosztował gości stratę drugiej bramki i gracze GKS objęli prowadzenie. W końcówce mecz niepotrzebnie się zaostrzył. Zawodnicy obu drużyn zamiast na grze skupili się na wzajemnych pretensjach i przepychankach. Mizerowianie walczyli ambitnie, lecz nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Tyszan. Na domiar złego po przypadkowym zagraniu ręką obrońcy miejscowym przyznano rzut karny, po którym padł rozstrzygający gol na 1:3.

Beniaminek z Mizerowa wciąż pozostaje w czołówce grupy mistrzowskiej, ale jak widać z turnieju na turniej poziom trudności rośnie. W gronie najlepszych nie ma już „słabeuszy”. Nikt nie odpuszcza i w każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko. Drużyno, walczymy dalej! :)

ORLIKI:

TURNIEJ LIGOWY GRUPY MISTRZOWSKIEJ – KOLEJKA 4

Boisko w Tychach, sobota 9 maja 2015 r.

Wyniki meczów LKS Mizerów:

LKS MIZERÓW – GOL BIERUŃ 9:5 (4:3)

Bramki dla Mizerowa: Dawid Gizler – 4, Dominik Duży, Nikodem Bienioszek, Jakub Grabowski, Dominik Grzegorzek, Karol Zieleźnik – 1

Asysty: Dawid Gizler - 3, Piotr Rugor – 1

LKS MIZERÓW – UKS GKS TYCHY 1:3 (1:1)

Bramka dla Mizerowa: Dominik Grzegorzek – 1

Asysty: Dawid Gizler – 1