Żaki i Skrzaty - sparing: LKS Mizerów - LKS Wisła Wielka

Pierwsze miejsce orlików!

• autor: jackiees, 2014-11-26 10:35

Drużyna orlików LKS Mizerów rozegrała fantastyczne zawody i odniosła zasłużony sukces w Turnieju Halowej Piłki Nożnej, organizowanym przez Halę Sportową w Suszcu. Mizerowianie skończyli turniejowe zmagania z kompletem zwycięstw i czystym kontem, zostawiając za sobą ekipy z Warszowic, Suszca, Brzeźc i Radostowic.

W sobotnich zawodach wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Mizerowianie świetnie rozpoczęli zawody, zwyciężając w meczu otwarcia z LKS Brzeźce 3:0. Do siatki lokalnego rywala trafiali kolejno Dominik Grzegorzek, Dominik Duży i Nikodem Bienioszek. Następnym przeciwnikiem „niebiesko-pomarańczowych” była dobrze znana z ligowych zmagań drużyna Josieńca Radostowice. Tym razem do sukcesu poprowadził swoją drużynę Nikodem Bienioszek. Kapitan Mizerowa zdobył w starciu z Josieńcem dwa gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Po dwóch seriach było już wiadomo, że o końcowym triumfie zadecyduje mecz pomiędzy LKS Mizerów a UKS Warszowice. Dodatkowego smaczku temu starciu dodawał fakt, iż w barwach UKS wystąpiło dwóch zawodników, którzy w ligowych rozgrywkach reprezentowali barwy Mizerowa, w tym Dawid Gizler, który w lidze był liderem mizerowskiej ekipy. Zatrzymanie „Gizia” było kluczem do odniesienia zwycięstwa i dzięki ofiarnej, ambitnej postawie wszystkich zawodników, drużynie LKS udało się to wykonać. Mizerowianie zachowali „czyste konto”, a po fenomenalnemu trafieniu Dominika Dużego z rzutu wolnego, zadali decydujący cios!

Turniejowe wyniki ułożyły się w ten sposób, że pomimo zwycięstwa 1:0 z UKS Warszowice, przed ostatnim meczem gracze LKS Mizerów nie mogli być pewni triumfu w zawodach. W przypadku wysokiej porażki z UKS Suszec mogli spaść nawet na trzecią pozycję, dlatego przystąpili do pojedynku z gospodarzami bardzo skoncentrowani. Obie ekipy wiedziały o co grają, dzięki czemu spotkanie było bardzo emocjonujące i zacięte. Okazje do strzelenia bramek mieli zarówno jedni jak i drudzy, ale znów „królem polowania” okazał się Dominik Duży, który pokonał golkipera Suszca dwukrotnie. Świetnie w bramce LKS spisywał się Marcin Grzegorzek, a gdy go „zabrakło” doskonałą interwencją w końcówce popisała się Wiktoria Beczała, ratując swój zespół przed stratą gola na 1:1.

Zwycięstwo 2:0 z UKS Suszec przypieczętowało triumf Mizerowian, zapewniając im zdobycie największego pucharu. Na drugim miejscu zakończył zawody UKS Warszowice, a na trzecim UKS Suszec. W każdej z drużyn wyróżniono trzech zawodników. Spośród graczy LKS Mizerów medale przyznano Dominikowi Dużemu, Nikodemowi Bienioszkowi oraz Marcinowi Grzegorzkowi. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy zawodnicy LKS spisali się znakomicie, a bez fantastycznej postawy całego zespołu sukces nie byłby możliwy. W Suszcu wygrała Drużyna! :)

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

ORLIKÓW (rocznik 2004 i młodsi)

Hala Sportowa w Suszcu, sobota 22 listopada