Orliki - liga: LKS Mizerów - FP Suszec 3:6
Ładowanie...

Aktualności

Nie ważne jak się zaczyna...

• autor: jackiees, 2014-10-22 00:01

To nie była udana niedziela dla najstarszych drużyn LKS Mizerów. Juniorzy w swoim pierwszym meczu w grupie słabszej ulegli na wyjeździe Unii Bieruń Stary 1:4, natomiast seniorzy przed własną publicznością musieli uznać wyższość zespołu LKS Wisła Mała, przegrywając 1:2.

Były premier RP Leszek Miller mawiał swego czasu, że „nie ważne jak się zaczyna, a jak się kończy”. Te słowa powinien wziąć sobie do serca trener seniorów LKS Mizerów i jego podopieczni, ponieważ drugi mecz z rzędu Mizerowianie zaczynają znakomicie, szybko obejmując prowadzenie, by z biegiem czasu pozwolić rywalom odrobić straty, a ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść.

Tak było przed tygodniem w Tychach, tak samo stało się teraz w Mizerowie. Już w 10 minucie gospodarze prowadzili 1:0 za sprawą niezwykle skutecznego w tym sezonie Pawła Buckiego. Niestety radość nie trwała długo, bo już kwadrans później goście doprowadzili do wyrównania. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie remisowym, lecz po zmianie stron decydujący, jak się później okazało, cios zadali gracze Wisły Małej. Mimo zmian w składzie i ambitnej walki gospodarzy do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i to przyjezdni mogli do swojego dorobku dopisać trzy punkty.

Podobnie acz nieco gorzej ułożył się mecz juniorów w Bieruniu Starym. W 20 minucie meczu Mizerowianie objęli prowadzenie po bramce zdobytej przez Artura Laska. Radość nie trwała jednak długo, bo już po dwóch minutach po samobójczym trafieniu było 1:1. W drugiej odsłonie natomiast do siatki pakowali piłkę już tylko gospodarze. W 56 minucie trafili na 2:1, w 71 na 3:1, a końcowy wynik na 4:1 ustalili na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.