Ładowanie...

Aktualności

Koszmarna seria trwa...

• autor: jackiees, 2014-09-23 23:55

Chyba nikt w Mizerowie nie spodziewał się aż tak katastrofalnych wyników juniorów i seniorów w rundzie jesiennej. „Juniorka”, która wiosną rządziła i dzieliła w grupie gromiąc kolejnych rywali, teraz po czterech kolejkach ma na koncie zero punktów i bilans bramkowy 4:14, natomiast „seniorka” na półmetku rozgrywek ma raptem sześć „oczek”, w tym trzy zdobyte walkowerem z Piastem II Bieruń Nowy. W ubiegłą niedzielę obie ekipy zgodnie przegrały swoje mecze. Juniorzy ulegli w Warszowicach LKS Studzienice 1:4, a seniorzy we Frydku tamtejszemu LKS 1:5.

Pojedynek o mistrzostwo B-klasy rozstrzygnął się tak naprawdę dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. Wcześniej gospodarze prowadzili 1:0, lecz nie mogli być pewni zwycięstwa. Piłkarze LKS Mizerów próbowali odpowiedzieć na bramkę straconą w 10 minucie i szczególnie przed przerwą mieli ku temu okazje. Niestety nie po raz pierwszy zawiodła ich skuteczność, a gdy już w końcu udało im się skierować piłkę do siatki rywali, we wszystko wtrącił się sędzia, dopatrując się pozycji spalonej Artura Gaćka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mecz był dość wyrównany, ale niezbyt ciekawy, bo obie ekipy miały spore problemy z tworzeniem sytuacji bramkowych. Tak było do 70 minuty, kiedy to otworzył się worek z bramkami, a miejscowi w ciągu ośmiu minut zdemolowali obronę Mizerowa. Po golach zdobytych przez Frydek w 70, 73 i 78 minucie zrobiło się 4:0. W 85 minucie przyjezdni odpowiedzieli honorowym trafieniem Pawła Buckiego, lecz na więcej nie było ich stać. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy tuż przed końcowym gwizdkiem ustalili wynik na 5:1.

Odrobinę dłużej w grze pozostawali mizerowscy juniorzy, ponieważ oni utrzymali kontakt z przeciwnikami aż do 77 minuty. W pierwszej połowie do bramki trafiali tylko zawodnicy ze Studzienic. W 18 minucie objęli prowadzenie 0:1, a w 36 podwyższyli na 0:2. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola zdobył Łukasz Jordan, ale na tym skończył się dorobek bramkowy Mizerowa. W ostatnim kwadransie goście zadali miejscowym jeszcze dwa bolesne ciosy, zwyciężając ostatecznie 1:4.

SENIORZY:

LKS FRYDEK – LKS MIZERÓW 5:1 (1:0)

Bramka dla Mizerowa: Paweł Bucki

Skład LKS Mizerów: Łukasz Nagiel – Robert Stajer, Piotr Somerlik, Mateusz Czech, Marcin Gajda – Rafał Wituła, Janusz Ziebura (75 – Rafał Pyrtek), Grzegorz Skorupa (45 – Wojciech Deginder), Artur Gaciek (65 – Dawid Nieszporek) – Paweł Bucki, Mateusz Krupka

Trener: Michał Bucki

JUNIORZY:

LKS MIZERÓW – LKS STUDZIENICE 1:4 (0:2)

Bramka dla Mizerowa: Łukasz Jordan

Skład LKS Mizerów: Jakub Goraus – Marcin Dziendziel, Tomasz Pisarek, Tomasz Rawski, Błażej Krupka, Łukasz Jordan, Łukasz Orszulik, Tomasz Pietrzyk, Piotr Piotrowski, Dawid Stępniak, Mikołaj Pietrzyk

W meczu zagrali również: Paweł Małek, Mateusz Plinta, Patryk Sobik, Paweł Orszulik