Skrzaty - halowy turniej w Suszcu

VI KMPP trampkarzy – wyniki

• autor: jackiees, 2014-08-21 07:54

Nie mają szczęścia w losowaniach zawodnicy LKS Mizerów. Tym razem do „grupy śmierci” trafili trampkarze, którzy w eliminacjach VI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego musieli mierzyć się między innymi z dwoma starszymi ekipami Iskry Pszczyna z rocznika 2000 oraz z GKS Pniówek Pawłowice. W takiej stawce ciężko było o lepszy wynik, dlatego czwarte miejsce należy uznać jako realizację planu minimum.

To już niemal tradycja, ale jak zwykle pierwszy mecz turniej w wykonaniu graczy LKS nie był udany. Zbyt łatwo stracone bramki w starciu z Groblą omal nie doprowadziły do porażki. Jedynie skuteczności swojego kapitana Mizerowianie mogli zawdzięczać wywalczony z Ćwiklicami remis 2:2. Końcówka tego spotkania była zresztą wręcz nieprawdopodobna. W przedostatniej minucie meczu Jakub Goraus doprowadził do wyrównania 1:1, na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Grobla odzyskała prowadzenie, a chwilę po wznowieniu gry Kuba przeprowadził wspaniały rajd wyrównując po raz drugi.

W pojedynku z GKS Pniówek Pawłowice o zdobycie bramki było dużo trudniej. Piłkarze LKS skupili się na defensywie, cierpliwie czekając na okazję do kontrataku. Przez kilka minut Pawłowiczanie wyglądali na zupełnie bezradnych, nie potrafiąc przecisnąć się przez szczelną obronę Mizerowa. Niestety jeden błąd w kryciu przy rzucie rożnym umożliwił zawodnikowi GKS oddanie strzału głową, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Mizerowianie rzucili się do odrabiania strat, ambitnie walcząc o wyrównanie aż do końcowych sekund. W ostatnich akcjach pod bramką Pawłowic kotłowało się niemiłosiernie, lecz nawet przesunięcie bramkarza LKS w pole karne Pniówka nie dało efektu bramkowego.

W trzecim starciu gracze LKS Mizerów musieli uznać wyższość piłkarzy Iskry Pszczyna. „Drużyna A” zwyciężyła pewne i zasłużenie 3:0. Natomiast w kolejnym meczu to Mizerowianie byli stroną zdecydowanie dominującą. Zepchnęli rywali z Goczałkowic do głębokiej defensywy i po bramkach Martyny Klos oraz Dominika Lazara odnieśli łatwy i przekonujący triumf. Z przebiegu meczu wynik 2:0 należy uznać za najniższy wymiar kary.

W ostatnim swoim turniejowym pojedynku Mizerowianie zmierzyli się z Iskrą Pszczyna 2000 B. Taktyka, która nie do końca sprawdziła się w meczu z Pniówkiem, tym razem przyniosła efekt. Dzięki świetnej główce Konrada Skuta gracze LKS Mizerów wyszli na prowadzenie, a następnie ambitnie i z wielkim poświęceniem walczyli o utrzymanie wyniku. „Pomarańczowi” skupili się głównie na defensywie, lecz nie zapominali od czasu do czasu zaatakować. Pod koniec meczu byli bliscy zdobycie drugiego gola, ale strzał Konrada Skuta okazał się minimalnie niecelny. Gdy wydawało się, że niespodziewane zwycięstwo Mizerowa stanie się faktem, do wszystkiego wtrącił się sędzia. Doliczył aż dwie minuty do regulaminowego czasu gry i zakończył mecz tuż po zdobyciu przez Iskrę wyrównującej bramki. Cóż, jak to się mówi, gospodarzom pomagają nawet ściany... :P Warto jednak odnotować, iż we wszystkich meczach obie Iskry z rocznika 2000 straciły tylko jedną bramką i tą jedyną strzelił im zawodnik LKS Mizerów.

Z grupy B awans do finału wywalczyły Iskra Pszczyna 2001 C oraz Czapla Kryry. Trudno powiedzieć czy gdyby Mizerowianie trafili do tej grupy uzyskaliby lepszy wynik, jednakże wydaje się, iż byłoby im o to łatwiej. Głównie chodzi o przewagę fizyczną. Młoda ekipa z Mizerowa złożona głównie z graczy rocznika 2001 ustępowała trochę pod względem fizycznym piłkarzom obu ekip Iskry 2000 czy Pniówka, a w drugiej grupie ta różnica nie byłaby aż tak wielka. Ale cóż, nie ma co narzekać. Trzeba ciężko pracować na treningach, żeby potem nie musieć liczyć na korzystne losowanie.

TRAMPKARZE:

ELIMINACJE VI KLUBOWYCH MISTRZOSTW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

Boisko Orlik w Pszczynie, 17 sierpnia 2014 r.

Podział grup:

GRUPA A

LKS Mizerów, Iskra Pszczyna A, Iskra Pszczyna B, GKS Pniówek Pawłowice, LKS Goczałkowice Zdrój (chłopcy), Grobla Ćwiklice

GRUPA B

Iskra Pszczyna C, Iskra Pszczyna D, Leśnik Kobiór, LKS Goczałkowice Zdrój (dziewczęta), Czapla Kryry

Wyniki meczów LKS Mizerów:

LKS MIZERÓW – GROBLA ĆWIKLICE 2:2

Bramki dla Mizerowa: Jakub Goraus – 2

LKS MIZERÓW – GKS PNIÓWEK PAWŁOWICE 0:1

LKS MIZERÓW – ISKRA PSZCZYNA 2000 A 0:3

LKS MIZERÓW – LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ 2:0

Bramki dla Mizerowa: Martyna Klos, Dominik Lazar – 1