Skrzaty - sparing: LKS Wisła Wielka - LKS Mizerów
Ładowanie...

Aktualności

Ekspresowy obóz przygotowawczy na dwóch kółkach...

• autor: jackiees, 2014-08-20 20:14

Trener trampkarzy i młodzików LKS Mizerów postanowił wykorzystać udział mizerowskiej drużyny z roczników 2001-2002 w IV Turnieju Piłki Nożnej im. Darka Budnioka w Żorach do przeprowadzenia eksperymentalnego, ekspresowego obozu przygotowawczo-integracyjnego dla swoich podopiecznych. Pomysł był prosty: piłkarze przyjeżdżają do Żor, poruszają się po mieście, a następnie wracają do Mizerowa całą grupą, jadąc na rowerach, a w przerwach między kolejnymi trasami rozgrywają turniejowe mecze. Pomysł udało się zrealizować. W ciągu dwóch dni zmagań zawodnicy LKS Mizerów przejechali na rowerach około 70 kilometrów i rozegrali cztery mecze, spędzając na siodełkach około 7 godzin, a na boiskach 200 minut! Czy ta praca przyniesie oczekiwany efekt? Zobaczymy! :)

Tak wielki wysiłek włożony w podróże rowerem musiał się niestety odbić na grze zespołu i chociaż pod względem chęci, walki, zaangażowania, poświęcenia nie było tego widać, pod względem jakości gry już niestety tak. Słabsze wyniki były jednak wkalkulowane w ten projekt i nie ma co przejmować się zajęciem ostatniego miejsca, zwłaszcza, że z wyjątkiem meczu ze zwycięzcą turnieju drużyną MKS Żory 2001, pozostałe spotkania z udziałem LKS Mizerów były bardzo zacięte i wyrównane. Najważniejsza jest postawa jaką zaprezentowali zawodnicy, którzy naprawdę ciężko pracowali zarówno za kierownicą jak i na boisku, bez narzekania, bez marudzenia, zgodnie i razem, jak na prawdziwą drużynę przystało.

Sam turniej Mizerowianie zaczęli fatalnie. Tak słabej pierwszej połowy meczu w ich wykonaniu dawno nie widzieliśmy. Zawodnicy MKS Żory 2002 nieprawdopodobnie łatwo zdobyli cztery bramki, wszystkie po koszmarnych błędach graczy LKS. Gol strzelony przed przerwą przez Dominika Lazara przywrócił gościom nadzieję na korzystny wynik i na drugą połowę wyszli odmienieni. Niemal całkowicie zdominowali piłkarzy MKS spychając ich do głębokiej defensywy i byli bliscy odrobienia strat. Po kolejnej bramce Dominika Lazara zrobiło się 2:4, a gdy na minutę przed końcowym gwizdkiem Martyna Klos trafiła na 3:4, wydawało się, że remis jest jeszcze możliwy. Niestety kuriozalna decyzja sędziego liniowego sprawiła, że gol Martyny nie został zaliczony. To był największy błąd arbitrów tego dnia, ale niestety nie jedyny...

Na kolejne spotkanie gracze z Mizerowa wyszli bardziej skoncentrowani. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, pomimo kilku okazji z obu stron. O końcowym wyniku zadecydował stały fragment gry podyktowany tuż przed przerwą. Piłka trafiła w rękę Jakuba Mury i sędzia przyznał ekipie ze Świerklan rzut wolny z okolic szesnastego metra. Po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę, po czym wróciła szczęśliwie pod nogi strzelca i po kolejnym jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki Mizerowa. Druga odsłona, tak jak w pierwszym meczu, należała do piłkarzy LKS, znów udało się zepchnąć rywali pod ich bramkę, ale do szczęścia zabrakło goli. Okazji było sporo, lecz tym razem szwankowało wykończenie akcji. Najbliżej wyrównania była Martyna Klos, jednakże po jej uderzeniu piłkę zmierzającą w kierunku bramki zablokował ręką obrońca Świerklan. Niestety sędziowie tego dnia wybitnie nie sprzyjali Mizerowianom i nie podyktowali ewidentnego jakby się wydawało rzutu karnego, pomimo, że w pierwszej połowie za analogiczne przewinienie przyznali KS Świerklany rzut wolny, który zakończył się golem. W końcówce meczu ekipa LKS Mizerów zaryzykowała, przesuwając do ataku większą ilość graczy, lecz zamiast bramki wyrównującej piłkarze ze Świerklan strzelili po raz drugi.

Pierwszy mecz drugiego dnia zmagań był w zasadzie bez historii. Mizerowianie przegrali ze zdecydowanie najlepszym zespołem turniej 0:6. Eksperymentalnie ustawiona linia obrony, bez kontuzjowanego Sebastiana Goraus, spisała się całkiem nieźle, lecz nie była w stanie uchronić drużyny przed stratą sześciu goli. Wbrew pozorom gracze LKS stworzyli sobie całkiem sporo dogodnych sytuacji do strzelenia bramek, lecz nie udało im się zdobyć honorowego trafienia.

Ostatni pojedynek piłkarze LKS Mizerów potraktowali jak mecz o honor. Chociaż skrajnie zmęczeni dali z siebie naprawdę wszystko, aby nie zakończyć zawodów z zerowym dorobkiem. Ich wspaniała postawa została nagrodzona zwycięstwem 2:1. Zawodnicy MOSiR Czerwionka dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz Mizerowianie znakomicie kontratakowali. Przed przerwą bramkę na 1:0 zdobył Daniel Gryman, a po zmianie stron na 2:0 podwyższył Dominik Lazar. W końcówce piłkarze MOSiR zdobyli kontaktowego gola, ale na więcej ambitna ekipa LKS im nie pozwoliła.

Wydawało się, że zawodnicy LKS Mizerów zajmą w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce, lecz w ostatnim meczu turnieju w nieprawdopodobnych okolicznościach gracze z Czerwionki w starciu z MKS Żory 2002 odrobili straty z 3:5 na 6:5, dzięki czemu wskoczyli na najniższy stopień podium, spychając na ostatnią lokatę LKS. Szkoda szczególnie pierwszego meczu, w którym Mizerowianie powinni spisać się lepiej. Gdyby udało im się wygrać z rywalami z rocznika 2002, wtedy to oni cieszyliby się z pucharu za trzecie miejsce.